facebook

Wpływ zdrowego odżywiania na nasze życie

Często słyszy się, że jesteśmy tym co jemy. I jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, bo dieta w realny sposób wpływa na nasze zdrowie, sprawność organizmu, czy też nasze samopoczucie. Uświadomienie sobie złych nawyków żywieniowych i skorzystanie z zasad prawidłowego żywienia to pierwszy krok do korzystnych zmian.

żywienie człowieka

Świat roślinny i zwierzęcy oferuje człowiekowi ogromną różnorodność pożywienia. Podstawowym problemem jest, aby z tego całego kalejdoskopu wybrać to, co jest nam naprawdę potrzebne i pożyteczne oraz połączyć to we właściwych proporcjach.

Prawidłowe żywienie to regularne spożywanie takich pokarmów, które dostarczają organizmowi optymalnych ilości energii i zalecanych składników odżywczych we właściwych proporcjach i z odpowiednią częstotliwością. Zdrowe żywienie pomaga utrzymać dobry stan zdrowia, jak również z właściwą aktywnością fizyczną jest niezbędnym elementem profilaktyki przewlekłych chorób niezakaźnych, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca.

Już od wieków ludzie wykorzystywali właściwości odżywcze i lecznicze produktów żywnościowych. W 390 r. Hipokrates powiedział: "Niech żywność będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo twoją żywnością". Wybrane składniki żywności zmniejszają zagrożenie występowania wielu chorób. Warto więc poznać, w jaki sposób jedzenie oddziałuje na nasze zdrowie i jak poprzez dietę możemy uchronić się od chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy oraz zachować smukłą sylwetkę i czuć się młodo przez długi czas. Warto więc poznać, w jaki sposób jedzenie oddziałuje na nasze zdrowie i jak poprzez dietę możemy uchronić się od chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy oraz zachować smukłą sylwetkę i czuć się młodo przez długi czas.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co i jak jeść, zgłębić podstawowe zagadnienia z zakresu żywienia człowieka, czy też poznać jakie korzyści niesie ze sobą żywność funkcjonalna, zapraszam Cię do wędrówki po dziale zdrowego żywienia!